اولین سایت طنز ورزشی فارسی، به همراه ویدیو ورزشی، مسابقه پیش بینی فوتبال، تریبون آزاد خوانندگان، فوتبال ایران و اروپا.

ماجراهای من و فوتبال / این قسمت : قضاوت مردم

ماجراهای من و فوتبال / این قسمت : قضاوت مردم

ترول فوتبال – امروزه در تمام دنیا به فوتبال به عنوان صنعت نگاه می‌کنند. گردش مالی بالا، قیمت زیاد بلیط، تعداد بی‌شمار اسپانسرها حتی برای باشگاه‌های کوچک و ورود سرمایه‌داران به این ورزش نشان از همین موضوع دارد. اما در ایران علاوه بر این که اصلاً این‌طوری به این مسأله نگاه نمی‌شود، بازیکن فوتبال هم یک موجود خرشانس، بنز سوار مفت خور، میلیاردر فلان فلان شده و غیره تلقی می‌شود. همیشه برایم سوال بود که چرا مردم جایگاه فوتبالیست‌ها را نمی‌فهمند.

یک روز توی یکی از ون های سطح شهر بودم. ون پر بود از پیر و جوان. رادیو روشن بود و داشت از قراردادهای بازیکنان می‌گفت و در بین صحبت‌ها از پول‌های مفتی که به بازیکنان خارجی داده می‌شود هم انتقاد می‌کرد. در همین اثنا مسافر کنار راننده گفت: مردم گشنن اینا لقد به توپ می‌زنن تازه پولم می‌گیرن. راننده تنها سری تکان داد ولی جوان پشت سری دنبال حرف را گرفت و گفت: هیچی‌شون حرفه‌ای نیست ولی پول حرفه‌ای می‌گیرن. فکر کردی اینا چیکاره بودن؟ همه‌شون پارتی داشتن وگرنه من بازیم اینارو می‌خورد!

پیرمرد کناریش گفت: قدیما هم همین بود، من خودم با علی پروین تو زمینای عباس آباد هم بازی بودم. انقدر بهش لایی می‌انداختم می‌رفت کنار زمین سرشو می‌ذاشت رو پای ممد مایلی گریه می‌کرد.

بحث گرم شده بود هرکس از گوشه‌ای می‌گفت:

+ بابا علی کریمی تو کانال آب فردیس شنا می‌کرد، فوتبالیست نبود که!

– فرهاد مجیدی رو نمی‌گی؟! فرهاد مجیدی با فرزادشون سلمونی داشتن. من هروقت پسرمو می‌فرستادم مغازشون موهاشون و بیگودی می‌کرد حیثیت‌مون می‌رفت.

دیدم کلا بحث از مسیر خودش خارج شده! دارند چیزهای خیلی خلاف واقع می‌گویند. وگرنه همه می‌دانند این نام‌ها چه کاره بوده اند و چطور فوتبالیست شدند! هرچند امروز بازیکن فوتبال ساحلی داریم که فلافلی سیار دارد و می‌رود سوم جهان می‌شود. وقتی این ها را باهم مقایسه کردم با خودم گفتم شاید خود فوتبالیست‌ها هم کم مقصر نیستند. خودشان باعث می‌شوند که مردم بگویند فلانی توی جوب شنا می‌کرده یا لاپای فلانی تونل رسالت بوده است. وگرنه چرا راجع به سعید معروف یا حسن یزدانی چنین چیزهایی نمی‌گوید. لذا از همین جا می‌خواهم ضمن خواهش از مردم که عدالت را در قضاوت رعایت کنند، از فوتبالیست‌ها هم بخواهم کمی غیرت، کمی مرام، کمی تعصب به خرج بدهند. باشد که در جامعه محبوب‌تر شوند.

ارسال دیدگاه جدید

پر کردن تمام موارد الزامیست.

طراحی قالب توسط وین دیزاین

تمامی حقوق مادی و معنوی قالب متعلق به ترول فوتبال بوده و کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.

کپی برداری از ترول ها فقط با ذکر لینک سایت مجاز می باشد.